Neúspěšná série v Českých Budějovicích pokračuje

Bohemka dokázal v první půli srovnat skóre Kovaříkem, ale o bod přišla gólem v nastavení.

Na jihu Čech neměl trenér Jaroslav Veselý k dispozici obránce Hybše, záložníka Hálu a útočníka Prekopa. Do základní jedenáctky se mohl vrátit Adam Kadlec, jehož minulý týden nepustilo do hry zranění. Na postu levého halfbeka se ukázal od začátku Shejbal, a tak obvyklý "majitel" této pozice Jan Kovařík se vysunul do útočného trojúhelníku, kde spolupracoval s Matouškem a Ristovskim.

V páté minutě se domácí natlačili do šestnáctky Klokanů. S míčem manévroval Alli, načež ho předložil na šestnáctku Čermákovi, jehož střela byla sražena na roh. Ten zahrával právě Čermák. Centrem našel stopera Poulola, ale hlavička bývalého hráče Sigmy Olomouc či Mladé Boleslavi branku Bohemians neohrozila. Téměř okamžitě se v ofenzivě ukázali i Pražané. Dlouhý pas do šestnáctky směřoval k Dostálovi. Zkušený zadák chtěl hrudí připravit míč pro spoluhráče, avšak bohužel se od něj odrazil daleko. Zanedlouho si tentýž hráč Klokanů vyměnil míč s Matouškem, a tak mohl centrovat. Jeho nabídku Šípoš prodloužil, balon sebral Shejbal a uvolnil se na střelu, která rozvlnila síť u přední tyče pouze z boční strany.

Jihočeši nabídli šanci Bohemce i vlastní chybou v rozehrávce, a to konkrétně Hellebrand, jehož přihrávku sebral Kovařík. Zkušený univerzál postupoval s míčem vstříc brance, až se rozhodl vypálit. Tvrdou ránu zpoza šestnáctky dokázal vyrazit brankář Šípoš, následně Králik odkopnul balon do bezpečnějšího prostoru.

České Budějovice - Bohemians
Do vedení šlo Dynamo v šestadvacáté minutě. Trummer měl míč v moci na levé straně domácích. Kolem hranice velkého vápna se uvolnil prostor. Rakouský zadák si tak balon navedl právě do pokutového území a střelou k pravé tyči prostřelil Soukupa v brance Bohemky.

České Budějovice vedoucí branka nakopla k další aktivitě, nicméně vedení jim vydrželo jen něco málo přes deset minut. Pak totiž Bohemka rychle rozehrála rohový kop Kovaříkovou přihrávkou na Berana. Šikovný záložník si navedl hrací předmět na střelu, jíž uvnitř pokutového území rukou srazil Alli. Jeho prohřešek proti pravidlům neunikl sudímu Berkovi, jenž nařídil pokutový kop pro Bohemians. Míč si na puntík postavil Kovařík, zvolil přízemní střelu k pravé tyči, kam se vydal i Šípoš. Brankář Jihočechů si na střelu sáhl, ale zastavit ji nedokázal, a tak bylo srovnáno. Remízou skončilo i první dějství.

Ve druhém poločase jako první zahrozil střeleckým pokusem Beran. Znovu tomu přecházel nakrátko rozehraný rohový kop. Nyní už Beranova střela prošla až na branku, ale Šípoš s ní velké problémy neměl. Domácí se ozvali rovněž šancí po rohovém kopu. Centrem Čermák oslovil Poulola, který se pověsil do vzduchu, hlavou však zakončil o pár centimetrů nad břevno Soukupovy branky.
Rozhodnout ve svůj prospěch mohli i Pražané. Křížný pas Dostála prodloužil Křapka hlavou na Puškáče. Střídající útočník připravil balon do střelecké pozice dnešnímu oslavenci Kozákovi. Další čerstvý hráč v dresu Bohemky gólem neslavil, neboť prudkou ránu k levé tyči zvládl brankář Českých Budějovic zlikvidovat. S blížícím se koncem klání se Dynamo snažilo ukořistit výhru.

Jednou se už domácí diváci skoro radovali, a to při zákroku Soukupa, který lapil centr, avšak poté se dostal až za brankovou čáru. Důležité bylo, že míč ještě udržel na její hranici. Tento moment další naděje Pražanů na bodový zisk neovlivnil. Prostory pro útočné akce se otevíraly i Klokanům. Jedna taková situace nastala, když se Kozák protáhl s míčem před kotlem fanoušků Bohemky. Přihrávkou proti noze vybídl ke střele Hrubého, jehož rána z prvního doteku minula břevno o několik centimetrů.

Klokani své šance na dokonání obrátky nevyužili, čehož po konečném hvizdu litovali. V nastaveném čase si Trummerovu nabídku při autovém vhazování přijal Šigut. Rakouský obránce se zbavil Hrubého, až za hranící pokutového území napřáhl ke své druhé střele v utkání, která u pravé tyče rozvlnila síť za Soukupem a nechala vypuknout na Střeleckém ostrově gejzír radosti. Gólová akce Jihočechů byla tím posledním, co se v zápase událo, a tak Bohemka z Českých Budějovic odjela s porážkou.

Hodnocení trenéra Jaroslava Veselého: „Je to hodně hořké. Ztratit utkání v poslední vteřině ze situace, které se navíc i dá řešit, je strašné. Strašně mě to mrzí a jsem hodně naštvaný. Mohli jsme to v klidu několikrát uhrát, ale nestalo se. Minimálně jeden bod jsme si mohli odvézt. Za stavu 1:1 jsme si dokázali vytvořit tři velké šance, ale ani jednu z nich neproměnili. Domácí mohli rovněž překlopit vývoj na svou stranu. Takové ztráty, jaké jsme předvedli, nepatří do dospělého fotbalu."